Sobotnio grudniowe popołudnie zawodnicy naszego klubu GTT Diament spędzili na rywalizacji sportowej, biorąc udział w „Gwiazdkowych Zawodach Pływackich”.

Głównym organizatorem zawodów był Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Gnieźnie. Prawo startu mieli uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych zrzeszeni w gnieźnieńskich klubach pływackich, triathlonowych i szkółce pływackiej GOSIR. Nasz klub wystawił łącznie 35 zawodników prowadzonych przez trenerki panią Karolinę Gruberską, panią Monikę Pługowską oraz trenerów pana Rafała Szymańskiego, pana Grzegorza Pietrzaka. W świątecznej atmosferze zawodnicy przystąpili do tego sportowego sprawdzianu z dużym zaangażowaniem i wolą walki. Każdy z nich miał prawo startu maksymalnie w trzech konkurencjach. Pomimo tak dużej konkurencji pływacy z naszego klubu uzyskali wiele rekordów życiowych i wywalczyli łącznie 41 medali w różnych kategoriach wiekowych. Na uwagę zasługuje fakt, że dwóch naszych zawodników uzyskało miano najwszechstronniejszych pływaków Gniezna są to:

– Jakub Chudy – 2009 r. – dwa złote medale i jeden srebrny medal;

– Maciej Tomczak – 2005 r. – trzy złote medale.

Wśród multimedalistów znaleźli się również: Mikołaj Łobodziec – 2 złota, Borys Wojtkowiak – 2 złota, Jagna Moskalik – 1 złoto, 1 – srebro, Julia Trzosek – 1 złoto, 1 -srebro, Weronika Tomczak – 1 złoto, 1 – srebro, 1 – brąz, Borys Kuszak – 1 srebro, 2 – brązy, Anna Warchoł – 1 srebro, 1 – brąz, Ernest Kuleczka – 1 złoto, 1 – brąz, Marta Sikorska – 3 srebra, Maksymilian Kuszak – 2 – złota, 1 – srebro, Dobrochna Pawlicka – 1 – złoto, 1 brąz, Nikodem Recki – 1 – srebro, Michalina Barciszewska – 1 – srebro, Julian Room – 1 brąz, Antoni Jankowski – 1 srebro, Jakub Rożak – 1 złoto, Antoni Lisiecki – 1 brąz, Wojciech Wiesner – 1 – brąz, Jakub Gbur – 1 srebro, Jagoda Wętkowska – 1 brąz.

Pomimo sportowej rywalizacji wszyscy dobrze się bawili w obecności Świętego Mikołaja, który rozdawał zawodnikom drobne upominki i słodycze.

Zawodnikom gratulujemy dobrego startu czego zwieńczeniem były zdobyte medale, oraz poprawione rekordy życiowe na wymagających dystansach.

Zdobyte doświadczenie będzie motywacją do dalszych treningów i z pewnością będzie procentowało podczas kolejnych zawodów.